Balsam opalający, czyli najlepszy sposób na uzyskanie opalenizny bez słońca!

6/27

Promienna, złota opalenizna to marzenie wielu z nas. Balsamy opalające pomogą nam to uzyskać, pod warunkiem, że będziemy je stosować umiejętnie.
Balsamy brązujące to najlepszy sposób na uzyskanie i zachowanie pięknej opalenizny, bez prażenia się na słońcu. Dodatkowo, te produkty pomagają nam cieszyć się gładkim, czekoladowym ciałem. Dzięki tym kosmetykom nie musimy narażać się na szkodliwe działanie promieni słonecznych i leżeć godzinami na plaży. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na ten środek, który idealnie poprawia koloryt skóry.

Jak umiejętnie stosować balsamy opalające, aby uzyskać najlepszy efekt?

Balsamy opalające są zdecydowanie łatwiejsze w użyciu niż samoopalacze. Jak w przypadku większości zabiegów upiększających, najważniejsza jest konsekwencja i regularność stosowania produktu. Cechą charakterystyczną używania balsamów opalających jest stopniowo ukazujący się kolor skóry. Produkty opalające należy stosować systematycznie od tygodnia do nawet całego miesiąca.
Istotną wskazówką jest fakt, że nie zaleca się nakładania balsamu brązującego do ciała na twarz. W drogeriach znajdziemy konkretne kremy brązujące przeznaczone do skóry na twarzy. Do twarzy warto zastosować także pudry brązujące, które dają efekt naturalnej opalenizny.
Produkt należy równomiernie i bardzo mocno wetrzeć, dzięki temu unikniemy plam i smug.

Nakładanie może zająć nawet kilkanaście minut, ale lepiej poświęcić czas i cieszyć się estetycznym efektem. Nie zapominajmy o powierzchni stóp oraz dłoni, jednak nie trzymajmy balsamu opalającego zbyt długo na naszych paznokciach, ponieważ staną się żółte.
Warto podkreślić, że nałożenie zbyt dużej ilości produktu sprawi, że będziemy wyglądały nienaturalnie, mogą pojawić się także nieestetyczne smugi. Nawet jeśli oczekujemy szybkiego i naturalnego efektu, nie możemy stosować kosmetyku opalającego w nadmiarze, warto zachować umiar.
Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce, aby na dłoniach nie zostały nieestetyczne przebarwienia.

Jakie produkty stosować w celu opalenia twarzy?

W celu uzyskania idealnego kolorytu na twarzy zaleca się raz w tygodniu używanie kremów brązujących do tej części ciała. Przed nałożeniem kosmetyku na twarz zrób peeling. Produkty z tej serii starannie wmasuj w skórę twarzy kolistymi ruchami. Pamiętaj, aby omijać powieki i zwrócić uwagę, żeby nie powstała biała linia na brwiach i w okolicy włosów. Zdecydowanie mniejszą ilość produktu  wmasuj w skórę w okolicy ust, ponieważ w tym miejscu gromadzą się pigmenty i bardzo łatwo o ciemne smugi. Nie omijaj okolic szyi i podbródka, aby zapewnić równomierny efekt opalenizny.

Czy można stosować balsamy opalające w solarium?

Przed wyborem kosmetyku do opalania w solarium warto dokładnie przeczytać etykietę i upewnić się, że wybrany przez nas produkt jest wskazany do stosowania go w połączeniu z promieniami UV. Warto zaznaczyć, że codzienne nakładanie kosmetyków opalających umożliwia sukcesywne nadawanie skórze brązowego kolorytu. Oczekiwany, naturalny odcień możemy zobaczyć już po zaledwie 3-4 dniach stosowania, ponieważ składnik opalający dobrany jest w takim stężeniu, aby jak najlepiej współgrać z naturalnym procesem odnowy naszego naskórka.